Okucia WINKHAUS

Okucia okienne

Winkhaus oferuje szeroki asortyment nowoczesnych okuć do okien z PCW, drewna i aluminium. Obok systemów uchylno-rozwieranych activPilot i proPilot w wariancie podstawowym, dostępne są:

  • okucia okienne o podwyższonej nośności (do 200 kg),
  • wersja z niewidocznymi zawiasami,
  • wariant dla osób niepełnosprawnych – z klamką na dole,
  • okucie do wąskich profili,
  • okucie do szybkiego montażu.

W ofercie są również czujniki zamknięcia okna (kontaktrony) w wersji wymagającej okablowania oraz bezprzewodowe.
Osobną grupę produktów stanowią innowacyjne okucia okienne z funkcją odstawną w pełnej gamie rozwiązań. Do okien prostokątnych oferowany jest system activPilot Comfort PADK, umożliwiający 3 sposoby wietrzenia: pełne otwarcie, uchył oraz odstawienie, czyli tzw. wietrzenie na 6-tkę (w tej pozycji okno na całym obwodzie skrzydła jest odsunięte od ramy o 6mm). Są dostępne także warianty z dwoma funkcjami wietrzenia (pełne otwarcie oraz odstawienie). W tym także wersja do okien o nietypowych kształtach. Wietrzenie na 6-tkę może być również realizowane w trybie automatycznym, gdy zastosujemy okucie activPilot Comfort PADM z napędem elektrycznym BDT firmy D+H.
Kolejną grupę stanowią okucia do okien i drzwi tarasowych przesuwnych, oferowane w 4 wariantach jako okucia:

  • przesuwne,
  • uchylno-przesuwne,
  • przesuwne z funkcją odstawną,
  • podnośno-przesuwne.

Ofertę dopełniają specjalne okucia okienne stosowane na rynkach eksportowych oraz szeroka gama akcesoriów dodatkowych, tj. klamki, otwieracze do świetlików, okucia do okien aluminiowych oraz narzędzia i artykuły chemii budowlanej do produkcji stolarki.

 

activPilot Concept

Okucia uchylno – rozwierane

activPilot jest systemem modułowym o przejrzystej strukturze i znacznie zredukowanej ilości elementów w porównaniu do poprzednich rozwiązań.

 

wietrzenie szczelinowe

Okucia z funkcją odstawienia

activPilot Comfort to jedyne na rynku okucie, które podczas wietrzenia zapewnia podwyższoną odporność okna na włamanie. Jest to zasługa wyjątkowej konstrukcji zaczepów ramowych.

 

standardy eksportowe

Standardy eksportowe

Firma Winkhaus działa w całej Europie oraz USA. Nasi technicy zgromadzili ogromne doświadczenie i wiedzę na temat rozwiązań stosowanych na innych rynkach.
Podpowiadamy sprawdzone rozwiązania, dostarczamy nietypowe okucia. Masz pytanie – prosimy o kontakt.

 

okucie przesuwne

Okucia uchylno – przesuwne

Okucia uchylno-przesuwne duoPort idealnie nadające się do przeszkleń sięgających od podłogi do sufitu.

 

Asortyment dodatkowy

Asortyment dodatkowy

Uzupełnieniem oferty Winkhaus są otwieracze naświetli, okucia przesuwne i obrotowe firmy Hautau oraz klamki Hoppe i inne artykuły niezbędne do produkcji okien.